Szybkość backupu StorageCraft ShadowProtect SPX

Komputery i dane w nich zawarte wykorzystywane są dziś jako dowody w sprawach karnych, czy też do wojen politycznych, przechowują dokumentacje firm, listy klientów, transakcji i zamówień. Ich ochrona jest obecnie priorytetem, a programy stworzone do odzyskiwania danych typu StorageCraft ShadowProtect SPX wymogiem dla każdego, kto chce spać spokojnie i nie martwić się o przyszłość.

Co by się stało gdyby nasze dane zostały nagle utracone?

Nikt woli nawet o tym nie myśleć, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej możliwości wykonania kopii zapasowej naszych urządzeń, komputerów, programów wraz z ustawieniami. Nasze bezpieczeństwo zależy często od tego, czy będziemy w stanie szybko odtworzyć dane, które utraciliśmy po usunięciu wirusa komputerowego, przypadkowym nadpisaniu pliku, czy awarii systemu. Warto więc korzystać z wszelkich dostępnych sposobów na wykonanie kopii bezpieczeństwa, zwanej po prostu backupem.

Co jest najważniejsze przy wyborze programu do tworzenia kopii zapasowej?

backup i restorePierwszą rzeczą jest umieszczenie jej na zewnętrznym nośniku, ponieważ tylko on jest w stanie dać nam gwarancję, że dane nie zostaną uszkodzone podczas awarii. Drugą sprawą jest częstotliwość tworzenia backupu, najlepiej robić go regularnie, w niezbyt długich odstępach czasu. Kolejnymi ważnymi elementami są wszystkie te, które eliminują czynnik ludzki w zapewnieniu danym bezpieczeństwa. Kopie takie powinny być wykonywane automatycznie, bez naszego udziału i obejmować wszystkie dane znajdujące się na danym dysku, czy też folderze lub partycji. Taką możliwość dają właśnie programy StorageCraft ShadowProtect SPX. Ostatnią, ale nie najmniej ważną cechą dobrego zabezpieczenia danych, jest również szybkość ich odzyskania. Jeśli padnie nam serwer, to nie możemy sobie pozwolić na dzień, czy dwa zwłoki, aż znajdziemy specjalistę, ponieważ może nas to kosztować utratę klientów i zleceń. Zatem odtworzenie danych nie powinno być zbyt skomplikowane i powinno zająć nie więcej niż kilka minut.

Zaufali nam