Backup danych to najlepsza ochrona przed CryptoLockerem

O zagrożeniu CryptoLocker słyszał już prawie każdy, jest to złośliwe oprogramowanie typu ransomware, które nie wykrada naszych danych i nie przejmuje kontroli nad naszym urządzeniem, ale po prostu szyfruje konkretne pliki/katalogi na naszym komputerze i żąda zapłaty w zamian za ich odszyfrowanie.

 

Na negatywne skutki działania CryptoLockera najbardziej narażeni są ci użytkownicy, którzy nie posiadają backupów danych. Właściwy – regularny i często wykonywany backup naszego systemu pozwoli w przypadku jakiejkolwiek awarii (także awarii dostępu do zaszyfrowanych plików) na bezproblemowe i szybkie odtworzenie utraconych danych. Idealnym rozwiązaniem jest oprogramowanie do backupu StorageCraft, gdzie poza możliwością wykonywania w pełni automatycznych backupów całego komputera, dzięki funkcji VirtualBoot możemy normalnie pracować na naszym backupie w formie maszyny wirtualnej, a następnie odtworzyć backup na dowolnym, nawet zupełnie innym komputerze (Hardware Independent Restore).

 

Komunikat CryptoLocker

 

Rozwiązanie do backupu StorageCraft przeznaczone jest zarówno dla użytkowników domowych, jak i sektora małych i średnich firm. Wszystkich zainteresowanych poznaniem działania backupu StorageCraft zapraszamy do udziału w bezpłatnych webinariach backupu StorageCraft.

 

Jeśli do tej pory nie używaliśmy żadnego skutecznego narzędzia do backupu danych i padliśmy ofiarą CryptoLockera, możemy spróbować odzyskać dostęp do naszych danych z użyciem dodatkowych narzędzi.

Jeden ze sposobów został opisany na stronie popularnego blogu poświęconego tematyce bezpieczeństwa niebezpiecznik.pl lub usunwirusa.pl. Inną możliwością jest zgłoszenie się do dostawcy naszego oprogramowania antywirusowego, często mają oni gotowe szczepionki pozwalające odszyfrować zakodowane konkretnym zagrożeniem dane.

Zaufali nam