Bezpieczny Linux

Linux znany jest wszystkim Administratorom głównie z wysokiego poziomu bezpieczeństwa, stabilności i solidnej niezawodności. Ale jak każdy inny OS, platforma ta jest narażona na utratę danych wywołaną przez:

  • awarię sprzętu
  • przepięcia elektryczne
  • pożar
  • fizyczną kradzież
  • naruszenia bezpieczeństwa IT

Jeśli jesteś administratorem systemów Linux, to korzystanie z tych dobrych praktyk tworzenia kopii zapasowych pozwoli Ci uniknąć utraty danych i przestojów oraz zaoszczędzić czas i pieniądze.

Plan tworzenia kopii zapasowych

Planowanie jest najważniejszym etapem backupu, w którym należy zidentyfikować wszystkie kluczowe elementy strategii. Co chcemy backupować? Jeśli są bazy danych? Jaki typ kopii zapasowych preferujesz? Backup pełny lub przyrostowy? Jak często je uruchamiać? Plan ten powinien być wkomponowany i dopasowany do codziennych operacji IT

Automatyzacja backupu

Dostosowane do systemu Linux, StorageCraft ShadowProtect SPX jest doskonałym przykładem na to, jak odpowiednie narzędzie może zautomatyzować i usprawnić administrację kopii zapasowej. SPX pozwala administratorom monitorować zaplanowane zadania tworzenia kopii zapasowych z wbudowanej funkcji osi czasu pracy i szybko przywrócić całe systemy sprzętowe lub wirtualne środowiska w ciągu kilku minut..

Testowanie kopii zapasowych

Automatyzacja procesów jest bardzo dobra, ale są pewne obowiązki, od których po prostu nie można uciec. Poza automatycznym testom plików backupu dostępnych w oprogramowaniu do backupu StorageCraft warto wykonać pełny test odtworzenia całego środowiska (lub kluczowych części). Tylko w ten sposób w sprawdzimy czy nasz plan działania jest właściwy i znacznie przyśpieszy odtworzenie danych w przypadku prawdziwej awarii.

Zaufali nam