Łatwiejszy dostęp do narzędzi szyfrujących zwiększą liczbę wymuszeń finansowych

Firma StorageCraft, producent rozwiązań do tworzenia backupu i szybkiego przywracania danych alarmuje, że łatwiejszy dostęp do CryptoWall 4.0 może drastycznie zwiększyć liczbę ataków złośliwych narzędzi szyfrujących.

 

Organizacje monitorujące bezpieczeństwo sieci znalazły niepokojącą zmianę w jednym z narzędzi cyberprzestępców. Popularny „Nuke EK” – zestaw luk w systemie ułatwiających cyberataki został wykorzystany do transportu CryptoWall 4.0 – najprawdopodobniej najgroźniejszego zagrożenia szyfrującego ostatniego czasu. Zestawy exploitów umożliwiają przeprowadzanie skomplikowanych cyberataków nawet amatorom. „Nuke EK” może atakować dowolną liczbę programów i aplikacji implementując zagrożenia do komputerów m.in. przez wtyczki Flash, PDF, Silverlight oraz lukami w przeglądarkach. Jeśli do tych narzędzi dodamy CryptoWall można spodziewać się znacznie większej liczby wymuszeń z jego użyciem.

CryptoWall jest programem typu ransomware, które szyfruje dane komputera, a następnie żąda okupu za ich odblokowanie. Cyberprzestępca często ponagla ofiarę grożąc, że jeżeli pieniądze szybko nie zostaną wpłacone, to dane zostaną zaszyfrowane już na stałe. Niestety opłacenie okupu nie gwarantuje odzyskania zaszyfrowanych plików. W efekcie czego często tracimy zarówno dane jak i pieniądze.

 

StorageCraft oferuje rozwiązania do tworzenia backupu i szybkiego przywracania danych i to właśnie backup jest najskuteczniejszą metodą na tzw wirusa szyfrującego. Z programem do backupu ShadowProtect SPX można nawet w przypadku infekcji bardzo łatwo i szybko przywrócić system do ostatniej bezpiecznej wersji i kontynuować przerwaną pracę, jak gdyby atak nigdy nie wystąpił.

Sprawdź jak działa backup ShadowProtect SPX na jednej z naszych bezpłatnych eKonferencji

Zaufali nam