Wirtualizacja

Nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że wirtualizacja systemów informatycznych jest naprawdę przydatna i w przypadku wielu firm czy organizacji pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś narzędzia, które pomoże przenieść twoje serwery do środowiska wirtualnego pewnie zainteresuje się to, że dobrze znane oprogramowanie do backupu StorageCraft ShadowProtect jest również narzędziem do wirtualizacji.

Backup jako maszyna wirtualna

Bardzo dobrym narzędziem do migracji systemów fizycznych na wirtualne jest StorageCraft ShadowProtect 5. Główną funkcjonalnością programu jest wykonywanie kopii zapasowych i szybkie odzyskiwanie danych w przypadku awarii dowolnego systemu z rodziny Windows (serwery, desktopy, laptopy).

Backup StorageCraft ShadowProtect pozwala na:

  • migrację obrazu kopii zapasowej komputera fizycznego na inny (nawet zupełnie inny sprzęt) – zgodnie z technologią HIR (Hardware Independent Restore)
  • migrację obrazu backupu z jednego środowiska wirtualnego do innego
  • migrację obrazu kopii zapasowej z komputera fizycznego do środowiska wirtualnego
  • migrację obrazu backupu z środowiska wirtualnego do fizycznego urządzenia.

 

Rozwiązanie firmy StorageCraft to oczywiście przede wszystkim dobry i skuteczny backup, ale warto również pamiętać, że poza standardową funkcjonalnością kopii zapasowych i odzyskiwania danych możemy je wykorzystać również do migracji urządzeń fizycznych do maszyn wirtualnych i odwrotnie.

Zaufali nam